MULTIMEDIALNY ŚWIAT SPOŁECZNOŚCI
WEEBTV BLOG
Jak stworzyć własny kanał multimedialny

Zastanawiasz się jak stworzyć własny kanał multimedialny? Jak stworzyć własną telewizję, własne radio? I czy to w ogóle jest możliwe? Tak, jest możliwe. Co należy zrobić? O tym czytaj dalej.

Czy możliwym jest nadawać na żywo z własnego komputera?

Żyjemy w fascynujących czasach, kiedy dosłownie „niemożliwe nie istnieje”! Bo zdawać by się mogło, iż stworzenie własnej telewizji jest bardzo trudne. Ale nic z tych rzeczy. Teraz, w dobie telewizji internetowej, to naprawdę proste. Według wypracowanego i dostępnego dla wszystkich schematu, możesz stworzyć nie tylko własną telewizję ale również radio.

Co trzeba zrobić, żeby uruchomić własne medium?

Otóż…wystarczy, że zarejestrujesz się w na stronie weeb.tv. Na stronie telewizji internetowej, która na warunkach określonych w regulaminie daje Ci możliwość reżyserowania przekazywanych medialnie, treści. Następnie pobierz program Adobe Flash Media Live Encoder. Jest on dostępny bez opłat ze strony adobe.com. Kolejnym krokiem jest ustalenie swojej nazwy, która widoczna będzie dla odbiorców i identyfikować będzie twoje kanały…i już! Aha, musisz tylko pamiętać o prawach autorskich. To istotne.Telewizja ta bowiem priorytetowo traktuje kwestie bezpieczeństwa użytkowników, a przede wszystkim z szacunkiem odnosi się do własności intelektualnej osób trzecich. Dlatego, udostępniając na swoim kanale materiały audio-wizualne oświadczasz, że posiadasz do nich pełne prawo własności intelektualnej i ponosisz wszelką odpowiedzialność za transmitowane treści. Koniecznym jest również akces dla Regulaminu serwisu WEEBTV znajdującego się pod adresem: https://weeb.tv/regulamin.

Jakie materiały możesz emitować?

Aby pozostać w zgodzie z regulaminem platformy weeb.tv i nie naruszać praw autorskich możesz emitować własne, autorskie programy. Wówczas Ty jesteś reżyserem i wydawcą w jednej osobie.

Możesz też emitować programy osób trzecich, ale pod warunkiem, że posiadasz do nich stosowne zgody i pozwolenia. Zgoda ta może być zarówno indywidualna, jak i w postaci licencji ogólnej.

Koniecznie o tym pamiętaj!

Poza tym faktem, ogranicza Cię już  tylko twoja wyobraźnia. Dlatego, już dziś załóż konto, pobierz odpowiednie aplikacje i działaj.

Twórz i nadawaj we własnym stylu! Kreuj rzeczywistość swoją i innych. Miłej zabawy!

 

 

Posty powiązane

Comments (1)

[…] Flash Media Live Encoder (darmowo do pobrania ze strony adobe.com). Każdy będzie mógł oglądać Twój własny kanał lub słuchać Twojego […]

Zostaw komentarz