MULTIMEDIALNY ŚWIAT SPOŁECZNOŚCI
WEEBTV BLOG
Programy telewizyjne online jesienia

Programy telewizyjne online na wyciągniecie ręki. Stwórz własną ramówkę, a nawet stwórz własną telewizję. To naprawdę proste. Zresztą sprawdź sam!

Jesienne klimaty

Za oknami piękna jesień. Serio, nie jest wcale tak źle. Każda poru roku jest piękna. Aktualnie kolorowe liście czarują świat feerią barw. Lekki chłodek, powoduję szybsze krążenie krwi w organizmie. Jest wystarczająco ok! Warto ten czas spędzić z korzyścią dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Dlatego pamiętajmy o spacerach, chociaż 20 minut dziennie i już jesteśmy z naszym samopoczuciem do przodu.

SAD – smutny

W medycynie mówi się o czymś taki jak sezonowe zaburzenia afektywne – SAD, z języka angielskiego „Seasonal Affective Disorder”. Badania jasno wskazują, że pora roku może wpływać na nasz nastrój i ogólne samopoczucie…może dopaść nas chandra.

Główna przyczyna jest niedostateczna ilość światła, która nasz organizm w ciągu doby może przyswoić, dni są krótsze, ciemności dłuższe. Wówczas nasz organizm zmniejsza produkcje serotoniny na rzecz melatoniny. Ta ostatni jest jak najbardziej cenna dla nas, ale o  odpowiedniej porze. Dlaczego? Bo nas usypia. Więc niezbyt fajnie jak obejmie nas swym ramieniem wczesnym południe.

Co robić ? Jak temu zapobiec? Gdzie szukać inspiracji.

Najlepsze rozwiązania są z reguły najbliżej nas. A co mamy zazwyczaj najbliżej?  pod ręką? ….telefon!. No właśnie i jest ok. Teraz wystarczy tylko zainstalować na nim telewizję internetową, wyszukać programy sportowe i do dzieła! To dzięki nim nasz poziom motywacji do aktywności fizycznej może diametralnie wzrosnąć. Prawda? Nie, nie jesteś do końca przekonany…? Więc sprawdź sam! Przekonaj się, jak oglądanie aktywności fizycznej innych wpływa na twoją samodyscyplinę i chęć ruchu. Jeżeli oglądasz sportowe zmagania i się z nimi identyfikujesz, wczuwasz się w nie po prostu, to twój organizm również mimowolnie napina się kurczy, tak jakby był w ruchu. To z kolei podaje impuls do mózgu, gdzie zostaje otwarta szufladka” z chęcią” do poruszania się. Ruch natomiast, jak nic pozytywnie oddziałuje na nasz umysł i produkcja serotoniny, czyli hormonu szczęścia multiplikuje się. I w tym momencie, żegnamy się z chandrą, a witamy wspaniały nastrój.

Co powinieneś zrobić?

Dlatego nie zwlekaj dłużej, zainstaluj w swoim telefonie wtyczkę Kodi i aplikacje weeb.tv. Nic nie stracisz, a wiele zyskasz. Telewizje tę możesz bowiem oglądasz za darmo, bez reklam i na różnych nośnikach multimedialnych. Jeżeli tylko masz dostęp do Internetu, idziesz do parku i tam ćwiczysz w rytm  komend trenera z tv. Tutaj nie ma już wymówek. Bo oglądasz gdzie chcesz i kiedy ci pasuje.

To jest inwestycja w siebie, w swoje samopoczucie i zdrowie. Skorzystaj z multimediów i popraw swoje samopoczucie w tym jesiennym anturażu.

Posty powiązane

Zostaw komentarz