MULTIMEDIALNY ŚWIAT SPOŁECZNOŚCI
WEEBTV BLOG
Telewizja internetowa dla ciebie
Telewizja internetowa to znak naszych czasów. To oczywiście znak na plus. Dlaczego? Bo to rozrywka na własnych zasadach. Teraz dostępna na weeb.tv. Czytaj dalej?

Telewizja internetowa

Historia telewizji internetowej zaczyna się na początku lat 90. XX wieku, gdy po raz pierwszy pojawiły się pierwsze strumieniowe wideo. Technologia ta pozwoliła na przesyłanie plików multimedialnych w czasie rzeczywistym przez internet. Początkowo była to technologia słaba, a szybkość transferu danych była niska, co uniemożliwiało płynne oglądanie materiałów.

Wraz z rozwojem internetu i zwiększeniem szybkości przesyłania danych, strumieniowe wideo stało się coraz bardziej popularne, co umożliwiło powstanie telewizji internetowej.

W 1995 roku pojawiła się pierwsza telewizja internetowa o nazwie “WebRadio”. Serwis ten oferował głównie streamowanie muzyki, jednak w 1998 roku rozpoczął się również streaming telewizyjny, który obejmował głównie sportowe wydarzenia.

Rozwój technologii

W kolejnych latach, wraz z rozwojem technologii, powstawały kolejne platformy telewizji internetowej, które oferowały coraz większą ilość programów. W 2005 roku pojawił się serwis YouTube, który w krótkim czasie stał się jednym z największych serwisów wideo na świecie, a wraz z nim powstały setki innych serwisów oferujących strumieniowe wideo.

VOD

W ciągu ostatnich kilku lat telewizja internetowa przeżyła dynamiczny rozwój, co było wynikiem szybko rozwijającej się technologii, a także wzrostu popularności platform VOD. Ostatnio trend ten jest coraz bardziej zauważalny, a coraz więcej ludzi korzysta z telewizji internetowej jako alternatywy dla tradycyjnej telewizji.

Wraz z rozwojem technologii, telewizja internetowa stała się nie tylko alternatywną formą dostarczania treści, ale również źródłem unikalnych i oryginalnych produkcji, które są tworzone i udostępniane wyłącznie w sieci.

weeb.tv

weeb.tv to multimedialna platforma korzyści. Telewizja internetowa stworzona z myślą o Tobie i Twoich potrzebach. Telewizja elastyczna i dostawana do Twoich oczekiwań.

WEEBTV umożliwia w prosty sposób stworzenie swojego własnego kanału multimedialnego! Możesz stworzyć własną telewizje lub radio. Nadawać na żywo ze swojego domowego komputera przez prosty program Adobe Flash Media Live Encoder (darmowo do pobrania ze strony adobe.com). Każdy będzie mógł oglądać Twój własny kanał lub słuchać Twojego radia!

W ten sposób WEEBTV to miejsce gdzie znajdziesz polską telewizję przez internet. Ważne transmisje na żywo czy popularne kanały telewizyjne prowadzone przez użytkowników z całego świata.

Nie zwlekaj dłużej! Na zdrowie!

 

Posty powiązane

Comments (1)

[…] internetowa oferuje szeroki wybór kanałów telewizyjnych, w tym stacje ogólnodostępne, tematyczne oraz […]

Zostaw komentarz